راهنمای سفر به استانبول و بالعکس

راهنمای سفر به استانبول و بالعکس

مدارک مورد نیاز سفر و همچنین پروسه سفر به استانبول و برگشت به ایران

در این مقاله قصد داریم به نکات مهم سفر به شهر استانبول اشاره کنیم. ارائه تست PCR مورد تایید آزمایشگاهها و مراکز درمانی هر ایرلاین در فرودگاه مبدا و در زمان انجام check in و دریافت کارت پرواز الزامی است. به عبارتی بدون تست پی سی آر منفی کارت پرواز برای مسافر صادر نمی شود. حتی با وجود داشتن کارت واکسیناسیون. برای مشخص شدن مراکزی که تست معتر کرونا صادر می کنند، به وب سایت شرکتهای هواپیمایی مراجعه کنید.
در زمان ورود به فرودگاه استانبول برگه تست PCR الزامی از طرف فرودگاه استانبول ندارد و نیازی به این برگه وجود ندارد.

 

istanbulkart
وارد کردن کد هس به استانبول کارت

 

قبل از ورود به کشور ترکیه داشتن HES کد جهت تردد در مکان های عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی لازم و ضروری است. همچنین برای بعضی از سالن های کنسرت نیز برگه تست پی سی آر مورد نیاز است. اگر از استانبول کارت برای تردد در مترو استفاده می کنید، می بایست کد HES خود را در وب سایت Istanbulkart با کارت متروی خود آپدیت کنید. در غیراینصورت امکان استفاده از این کارت وجود ندارد.

 

سفر از استانبول به تهران

در خروج از فرودگاه استانبول می بایست از مراکز بهداشتی معتبر تست PCR منفی تهیه شود که کمتر از 96 ساعت مانده به پرواز می بایست انجام شود. در پرواز از استانبول به تهران یا سایر شهرهای ایران تست منفی پی سی آر ضروری می باشد. و بدون آن از پذیرش مسافر چه با ایرلاینهای ایرانی و چه ایرلاینهای خارجی ممانعت می شود. بنابراین حتما در فاصله ی 96 ساعت به پرواز تست را انجام دهید.
در صورتی که موفق به انجام تست نشدید در فرودگاه استانبول یک ساعته تست پی سی آر گرفته می شود. نتیجه تست بعد از یک ساعت الی یک ساعت و بیست دقیقە به شما تحویل می شود. البته باید زودتر از موعد در فرودگاه حاضر باشید.
نکته مهم در ورود به ایران ارائه تست PCR منفی در فرودگاه امام خمینی می باشد، به عبارتی در زمان ورود به ایران ارائه تست منفی کرونا اجباری می باشد. یعنی علاوه بر اینکه در گیت خروجی فرودگاه استانبول از مسافر برگه تست درخواست می شود در ورود به فرودگاه امام نیز این تست توسط کارمندان وزارت بهداشت رویت می شود و سپس از اجازه ورود به مسافر داده می شود.

جهت راهنمایی بیشتر در بخش نظرات سوال خود را مطرح فرمائید…

 

ارسال دیدگاه