خدمات LOUNGE و FAST TRACK ؟

در اکثر فرودگاه های دنیا جهت سهولت در تردد در ترمینالها سرویس های خاصی تحت عنوان Fast Track, Meet & Greet و … وجود دارد که کارکرد مشابهی دارند. همچنین بخشی تحت عنوان لانج نیز در همه ی فرودگاهها فعالیت دارد. بعضی از شرکت های هواپیمایی برای مسافران ویژه ی خود گیت های مخصوصی در نظر گرفته اند که مسافر در صورتی که بلیط های بیزینس و فرست کلاس ایرلاین را خریداری کند، می توانند به صورت رایگان از این بخش استفاده کند. همچنین مشتریانی که عضو باشگاه و دارای کارتهای عضویت شرکت هواپیمایی مشخصی هستند، می توانند با شرایطی از این امکانات  Fast Track استفاده کنند. بعضی از ایرلاینها همچنین واحدی تحت عنوان لانج بیزینس یا لانج فرست کلاس دارند که مسافران کلاس های پروازی خاص از این امکانات استفاده می کنند.

در اینجا مختصرا توضیحاتی درباره این سرویس ها جهت آگاهی بیشتر شما مسافرین عزیز ارائه می دهیم:

تعریف FAST TRACK یا MEET & GREET و روشهای رزرو آن؟

معنای لغوی فست ترک ،مسیر سریع یا عبور سریع است و همانطور که مشخص است در فرودگاه هم به مسیری سریع در مراحل پرواز بدون صف های طولانی و خسته کننده اطلاق می شود. در بسیاری از فرودگاه های خارجی این سرویس تحت عناوین متفاوتی ارائه می گردد در فرودگاه دبی که یکی از طرف قراردادهای شرکت تشریفات اختصاصی واران است این سرویس به نام مرحبا به مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه دبی ارائه می شود. مسافرین محترم می توانند در منوی تشریفات فرودگاهی با انتخاب فرودگاه دبی از نرخ و خدمات مرحبا اطلاع یابند و تشریفات مرحبا را رزرو کنند.

همچنین سرویس فست ترک در فرودگاههای ترکیه نیز ارائه می شود و در فرودگاه جدید استانبول خدمات فست ترک توسط شرکت IGA به همه ی مسافران قابل ارائه است. مطمئنا در صورتی که به این فرودگاه سفر داشته اید میزهای مخصوصی در بعضی از ورودی ها و همچنین کنار بعضی از گیت های گذرنامه مشاهده می کنید که مسافر در صورتی که از قبل رزرو کرده باشد می تواند از این خدمات استفاده کند. تشریفات اختصاصی واران برای مسافرانی که درخواست استفاده از این سرویس را داشته باشند چه برای پروازهای ورودی و چه پروازهای خروجی و ترانزیت امکان رزرو را فراهم کرده است. توجه داشته باشید این سرویس علاوه بر خدمات فست ترک مسافران بیزینس و عضو باشگاه مشتریان هواپیمایی ترکیش است که این ایرلاین نیز برای مسافران خود یک بخش ویژه تدارک دیده و مسافران آن می توانند از خدمات ترکیش استفاده کنند.

در بعضی از فرودگاهها از جمله فرودگاه دوبی و استانبول در بعضی از موارد امکان استفاده از خودروهای برقی در سرویس فست ترک وجود دارد. خودروهای باگی که در داخل ترمینال فعالیت دارند برای جابجایی مسافرانی است که این خدمات را رزرو کنند وهزینه آنرا پرداخت کنند.

خودروهای برقی

خدمات Lounge (لانژ) فرودگاه

در کنار سرویس فست ترک و سی آی پی در فرودگاه ها بخش مهم دیگری به مسافرین ارائه ی خدمت می کند که می توان گفت در کلیه ی فرودگاه های بین المللی  می توان از آن استفاده کرد. سرویس لانج یا لانژ فرودگاه در ایران فرودگاه امام خمینی نیز قابل ارائه به مشتریان هست. مسافر در مدت توقف در پروازهای خروجی می تواند از سرویس لانج استفاده کند و از نوشیدنی و انواع غذا تا زمان پرواز بهره مند گردد. اینترنت رایگان، اتاق سیگار، نشریات و مجلات روز و … از سایر سرویس های قابل ارائه می باشد.

لانج ترکیش