علت عدم پذیرش مسافر بعضی از ایرلاینها در CIP

علت عدم پذیرش مسافر بعضی از ایرلاینها در CIP
5/5 - (1 امتیاز)

ترمینال جدید سلام

با توجه به تغییرات اخیر در خصوص انتقال بعضی از پروازها به ترمینال جدید سلام و نظر به جدا بودن باند و همه ی موارد مربوط به پرواز، امکان ارائه خدمات سالن سی آی پی به مسافرانی که از این ترمینال تردد می کنند، در حال حاضر وجود ندارد.

پروازهای نظیر هواپیمای آرمنیا، العراقیه، آزال یا آذربایجانی و… به دلیل تردد در ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی امکان استفاده از سالن cip را ندارند. بنابراین از پذیرش و رزرو مسافران این پروازها معذور هستیم. البته شنیده ها حاکی از آن است در ترمینال جدید سلام فضایی برای خدمات cip به مسافران این ترمینال در نظر گرفته شده است. اما هنوز به بهره برداری نرسیده است. در صورت آماده شدن cip ترمینال سلام به مسافرین عزیز اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

مشکل باند 

باند ترمینال سلام برخلاف تصور کاملا جدا از باند ترمینال شماره یک فرودگاه امام است. لذا عدم دسترسی از باند ترمینال اصلی به باند ترمینال سلام از مواردی است که باعث عدم پذیرش مسافران این پروازها در cip شده است. به طور کلی ترمینال سلام فرودگاه امام همانند یک فرودگاه مستقل عمل می کند و کلیه ی امکانات آن جداگانه و اختصاصی است. ترمینال گالری سلام در سال ۱۳۹۸ با ظرفیت جابجایی ۵ میلیون مسافر در سال افتتاح و به بهره برداری رسید. 

بدلیل کاهش پروازها بر اثر تحریم راه اندازی آن مقرون به صرفه نبود با این وجود مسئولان شهرفرودگاهی امام خمینی تصمیم گرفتند این ترمینال را افتتاح کنند. البته شنیده ها حاکی از وجود بعضی ایرادات در ساختار این قسمت است. در ترمینال سلام فضایی برای لانج مسافران بیزینس و قسمتی برای مسافران cip در نظر گرفته شده است. اما به دلیل شرایط پیش آمده هنوز به بهره برداری نرسیده است و در هفته های اخیر نیز موضوع کروناویروس به طور کامل این ترمینال را به سمت تعطیلی برده است. 

لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خدمات رسانی به مسافران سایر ایرلاینها در بخش cip و فست ترک فرودگاه امام وجود دارد. . شما می توانید در بخش رزرو نسبت به خرید این خدمات اقدام کنید. 

توضیحات تکمیلی آذر 1399

با توجه به ادامه دار بودن بیماری کرونا سالن ترمینال سلام از اول سال 139 غیرفعال شد. تقریبا تمامی شرکتهای هواپیمایی که از این ترمینال پروازهایشان انجام می شد پروازهای خود به ایران را لغو کردند. در حال حاضر این بخش از فرودگاه امام خمینی غیرفعال است. پیش بینی می شود در سال 1399 این ترمینال بازگشایی نخواهد شد. 

 

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه