قوانین CIP در فرودگاه امام و مهرآباد

قوانین CIP در فرودگاه امام و مهرآباد
5/5 - (4 امتیاز)

سالن CIP فرودگاه امام خمینی (ره)

یکی از موضوعاتی که ممکن است در پروسه ی رزرو خدمات سی ای پی به آن برخورد کنیم, قوانین کنسلی, تغییر پرواز خدمات cip است. مسافر می بایست اطلاعات جامعی از قوانین و مقرات موجود در هر سالن cip را بداند. قوانین cip فرودگاه برای هر سالن با توجه به مقررات آن شرکت متفاوت است. 

 

از جمله

1. رزرو آنلاین خدمات از ۳ ساعت قبل از پرواز به صورت آنلاین امکان پذیر است. رزرو به صورت آفلاین برای پروازهای ورودی تا ۲ ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای ورودی با تشخیص پشتیبان امکان پذیر است.
2. هزینه کنسلی در یک سال اخیر چندین مرتبه تغییر پیدا کرده است لذا ابتدا قوانین را از صفحه تشریفات فرودگاه cip امام خمینی مطالعه کنید. برای تغییر مشخصات پرواز نیز  کاربر از طریق تماس با پشتیبانی می تواند تغییرات را اعمال کند.
3. مدت زمان لازم برای استرداد هزینه به حساب کاربری کاربر در ساعتهای اداری دو الی سه ساعت و در ساعتهای غیراداری ۲۴ ساعت است. (در صورت تایید عودت وجه)
4. در صورت هرگونه تغییرات مربوط به ساعت پرواز، شماره پرواز، ایرلاین و … کاربر می بایست قبل از مراجعت به cip به واحد پشتیبانی اطلاع رسانی کند.
5. در بخش توضیحات سرویس امکاناتی که در سالن cip فرودگاه امام وجود دارد به صورت موردی ذکر شده است.
6. هزینه سرویس برای نوزاد زیر دو سال رایگان و برای افراد بالای دو سال (بزرگسال و کودک) یکسان منظور می گردد.
7. در پروازهای ورودی به فرودگاه امام خمینی ساعت ورود ملاک رزرو است. در صورتی که این مورد اشتباه وارد شود مسولیت آن بر عهده مسافر می باشد.
8. هزینه ترانسفر فرودگاهی به صورت جداگانه و در صورت درخواست کاربر به صورتحساب اضافه می شود و به عنوان سرویس اضافه به حساب می آید.
9. سرویس های اضافه سالن cip که در صورت درخواست کاربر به صورتحساب اضافه می گردند. شامل: خدمات ویژه (بالابر و ویلچر)، خدمات ویزا (برای مسافرانی غیرایرانی پروازهای ورودی)، خدمات حیوان خانگی (ویژه مسافران دارای حیوان خانگی)، خدمات سوئیت اقامتی.
نکته: این سرویس ها به صورت مجزا و بدون رزرو خدمات CIP امکان رزرو ندارد.

10. هنگام رزرو خدمات CIP، نام مسافر ایرانی و غیر ایرانی باید به صورت صـحیح به صورت انگلیسیی درج گردد.
11. نرخ نامه در بخش جزئیات قیمت به تفکیک هر سرویس و مسافر قابل مشاهده است.
12. سالن CIP از پذیرش مسافران حجاج و مسافران عتبات عالیات معذور است.
13. سالن cip از پذیرش مسافران هپیمایی لوفت هانزا و اتریشی و همچنین پروازهای ترکیش (شمارههای چهار رقمی) در پروازهای خروجی از تهران معذور است. 

سالن CIP فرودگاه مهرآباد

اما در فرودگاه مهرآباد قوانین کنسلی و تغییر پرواز برای رزروهای سی ای پی تا حدودی متفاوت تر از سالن cip فرودگاه امام است. 

از جمله

1. هنگام ثبت نام و رزرو خدمات CIP، نام مسافر ایرانی باید به صورت صـحیح با حروف فارسی و نام مسافر خارجی با حروف صحیح انگلیسی درج گردد.
2. کد ملی برای مسافر ایرانی و شماره پاسپورت برای مسافر خارجی و شماره تماس باید به صورت صحیح و کامل درج گردد .
3. کلیه خدمات CIP بدون در نظر گرفتن ترمینال های پروازی مستقر در فرودگاه مهرآباد از طریق ترمینال یک ارائه می گردد.
4. پس از انجام پرداخت و تایید رزرو، خرید قطـعی محسوب شده و اطلاعـات رزرو به کـاربر اس .ام . اس و ایمیـل مـی گردد. هنگـام مراجعه به CIP ارائه کد رزرو به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر پذیرش الزامی است.

5. کنسـلی رزرو تا سه ساعت قبل از پرواز شامل جریمه ای نمی شود. مسافر به صورت آنلاین می تواند درخواست استرداد نماید.
6. کنسلی رزرو از سه ساعت قبل از پرواز تا سی دقیقه پیش از پرواز شامل 30% جریمه و در صورت عدم اعلام کنسلی 50% از مبلغ کل فاکتور کسر خواهد شد .
7. در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، هزینه دریافتی کلیه خدمات انجام نشده عینا به حساب بانکی/کیف پول مسافر واریز می گردد. قابل ذکر است در صورت درخواست خدمات CIP پس از انصراف مسافر به علت کنسلی یا تاخیر پرواز, مسافر ملزم به پرداخت هزینه خدمات در خواستی جدید می باشد .
8. حداکثر مدت زمان استفاده از لانج سه ساعت می باشد. در صورت استفاده بیش از سه ساعت، مسافرین محترم می بایست نسبت به شارژ مجدد هزینه لانج به صورت حضوری اقدام نمایند .
9. نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین ها در بلیط مشخص گردیده و مسئولیت هر نوع تغییر و مغایرت در نوع هواپیما بر عهده شرکت هواپیمایی می باشد. و مجموعه CIP هیچگونه مسئولیتی در این ارتباط نخواهد داشت .
10. سالن سی آی پی دارای ترمینال اختصاصی نیست و فاقد پارکینگ اختصاصی است.

5/5 - (4 امتیاز)

1 دیدگاه برای ”قوانین CIP در فرودگاه امام و مهرآباد

  1. سلام من جمعه ۸ آپریل از خدمات fast track and lounge فرودگاه امام استفاده کردم پرسنل fast track که همیشه عالی بودن و ایندفعه هم خیلی خوب بودن ولی تو قسمت لانج با اینکه فقط ۵ نفر مسافر بود ۴ تا کارمند خانوم نشسته بودن روی مبلها و با هم صحبت میکردن و اصلن هیچکاری نمیکردن ما خودمون سماور چایی که سرد شده بود روشن کردیم بعد ۱ ساعت که فکر می‌کردیم هیچی نداره رفتیم سر یخچال ببینیم واقعا هیچی نیست یه خانمی به‌خودش زحمت داد بلند شد و گفت چی میخواین گفتیم اینجا نوشته شنیسل گفت نه این ناگت هست بعد چند دقیقه با بی میلی گفت البته غذا تو یخچال هست که ما دیدیم ماشالله چند مدل غذا تو یخچال بوده ولی کارمندای محترم حتی زحمت به خودشون ندادن وقتی اونجا نچیدن حداقل به مسافری که این هزینه رو داده اعلام کنن همزمان با ما یه خانم و آقای عمانی هم بودن بلند شدن چیزی بردارن دیدن هیچی جز کافی و چایی و خرما و نیست هیچکس هم براشون توضیح نداد یعنی خانمهای محترم حتی زحمت بلند شدن از اون مبل یه خودشون نمیدادن من ۶ ماه پیش که از لانج استفاده کردم اینجوری نبود دو سه بار اومدن سر میزم گفتن غذا چی موجود هست یا چیزی لازم دارم یا نه ولی ایندفعه پذیرایی اصلن مناسب نبود

ارسال دیدگاه