ایرلاین های طرف قرارداد با cip فرودگاه امام خمینی

4.7/5 - (6 امتیاز)

ایرلاین های طرف قرارداد با سالن CIP فرودگاه امام به روز رسانی شهریور 1402

یکی از سوالاتی که تعدادی از مسافران در خصوص استفاده رایگان از سرویس CIP فرودگاه امام می پرسند. در خصوص ایرلاین های طرف قرارداد با جایگاه تشریفات CIP فرودگاه امام است. در اینجا توضیحاتی در خصوص شرایط استفاده از سالن CIP برای مسافرین ویژه ی شرکت های هواپیمایی ارائه می دهیم.

در فرودگاههای سراسر دنیا بخش هایی با عنوان لانج (Lounge), فست ترک(Fast Track) ،  سی آی پی (cip) و وی آی پی (V.I.P) وجود دارد. تعدادی فرودگاههای بزرگ هر لانج (سالن) می تواند برای هر شرکت یا هواپیمایی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال بعضی از بانکها اقدام به راه اندازی لانج مخصوص مشتریان در فرودگاه های دنیا کرده اند. این شاید برای ما کمی عجیب به نظر برسد.

ولی این موضوع که یک بانک در یک فرودگاه سرویس لانج مخصوص خود را داشته باشد کمی متفاوت و عجیب به نظر می رسد. اما موضوعی که باعث به وجود آمدن این لانجها و سی آی پی ها در فرودگاههای دنیا می شود مشتری مداریست. به همین دلیل بانکها و یا شرکتهای بزرگ در دنیا اقدام به راه اندازی لانج فرودگاه می کنند.

نمونه آن بانک بزرگ HSBC است که در فرودگاههای مختلف دنیا با نام لانج HSBS اقدام به راه اندازی این سرویس برای مسافرین نموده است. و مسافرانی که مشتری این بانک هستند در سفرهایشان با ارائه کارت باشگاه مشتریان و کارت مخصوص بانک می توانند به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنند. البته لازم به ذکر است این سرویس برای مشتریان ویژه و بر اساس سطح بندی بانک صورت می گیرد و لزوما به این معنا نیست که همه ی مشتریان می توانند از سرویس لانج فرودگاه استفاده کنند.

 

 لانج فرودگاهی

شرکتهای هواپیمایی نیز که با توجه به فلسفه ی کاری و نظر به افزایش رقابت در ارائه سرویس به مشتریانشان در جهت افزایش تعداد مسافران و بالا بردن کیفیت سرویس خود تصمیم می گیرند. به راه اندازی لانج در فرودگاههای مبدا خود و یا در سایر فرودگاههای دنیا اقدام کرده اند. البته لازم به ذکر است که ایرلاین های بزرگ و با توان مالی بالا توان راه اندازی لانج فرودگاهی در سایرکشورها را دارند نظیر هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطری، هواپیمایی ترکیش و … این شرکتهای هواپیمایی در فرودگاه مبدا خود و سایر فرودگاهها لانج های مخصوص مسافرین کلاسهای درجه یک و کلاس تجاری و اعضای باشگاه مشتریانشان را راه اندازی کرده اند و این مسافران می توانند از امکانات lounge نظیر پذیرایی در سالن اختصاصی با انواع نوشیدنی و غذا، فضای بازی برای کودکان، اتاق سیگار، حمام، روزنامه  و نشریات روز و بعضا سوئیت های جهت استراحت استفاده کنند.

از جمله ایرلاین هایی که در فرودگاههای مبدا خدمات لانج به مسافران خود ارائه می دهند می تان به شرکت های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز, هواپیمایی امارات, هواپیمایی قطرایرویز و… اشاره نمود لانج های فرودگاهی با کیفیت در شهرهای مبدا این ایرلاین ها از کیفیت بالایی برخوردارند.

خدمات لانج واران 

سرویس های لانج عمومی فرودگاه 

سایر ایرلاینها که امکان راه اندازی لانج اختصاصی در فرودگاه را ندارند با قراردادهایی که با لانج های عمومی مستقر در فرودگاه ها وجود دارند اقدام به خدمات رسانی به مسافرانشان می کنند. مسافران بیزینس کلاس و دارای کارت عضویت باشگاه مشتریان ایرلاینها می توانند از این سرویس ها استفاده کنند. این لانج های عمومی فرودگاه توسط شرکتهای خصوصی راه اندازی می شوند و با ایرلاین ها خصوصا هواپیمایی های کوچک قرارداد همکاری دارند و مسافران بیزینس یا اعضای باشگاه مشتریانشان از این 

تشریفات در فرودگاه بین المللی دبی 

در فرودگاه بین المللی دبی سرویس مرحبا که شامل فست ترک و لانج هست با قراردادی که با مجموعه های مختلف دارد سرویس های خوب و متمایزی برای مشتریان فراهم کرده است. از جمله شرکتهای طرف قرارداد با خدمات مرحبا در فرودگاه دبی شرکت تشریفات اختصاصی واران است که تنها مجموعه دارای قرارداد با این سرویس در ایران می باشد. مسافران واران می توانند علاوه بر رزرو خدمات CIP فرودگاه امام و سایر فرودگاههای داخلی اقدام به خرید مرحبا از سایت نمایند.

سایر شرکتهای هواپیمایی در دنیا نیز برای مسافران بیزینس و فرست کلاس یا مسافران باشگاه مشتریانشان با مرحبا قراردادهایی را به امضا رسانده اند. این مسافران ایرلاینهای اروپایی و آسیایی می توانند از مرحبا بدون پرداخت هزینه ای استفاده کنند. 

 

تشریفات در فرودگاه بین المللی استانبول

در فرودگاه جدید استانبول نیز همانند فرودگاه دوبی خدمات تشریفات فرودگاهی به مسافران ایرلاین های مختلف ارائه می شود. در فرودگاه استانبول چندین لانج معتبر و بزرگ سرویس هایی همانند سرویس cip را به مشتریانشان ارائه می دهند. بزرگترین و مدرنترین لانج فرودگاه استانبول مربوط به هواپیمایی ترکیش است. در این لانج زیبا کلیه ی امکانات رفاهی برای مسافران بیزینس و فرست ترکیش فراهم است. همچنین دارندگان کارت عضویت باشگاه مشتریان هواپیمایی ترکیش بر اساس سطح بندی عضویت خود از مزایایی برخوردارند. به عبارتی بهترین بخش فرودگاه جدید استانبول به ترکیش اختصاص داده شده است.

در بخش دیگری از این فرودگاه زیبا لانج iga قرار دارد که برای مسافران سایر ایرلاینها خدمات ارائه می دهد. از این رو مسافران بقیه ی ایرلاینها بجز ترکیش می توانند با پرداخت هزینه از لانج استانبول استفاده کنند. تشریفات اختصاصی واران نیز از ابتدای سال ۲۰۲۰ با این بخش وارد همکاری شده است و مسافران می توانند جهت استفاده از این لانج با ما در تماس باشند. اطلاعات بیشتر در خصوص لانج ایگا فرودگاه استانبول را در اینجا مطالعه کنید. 

البته بخش فست ترک نیز در فرودگاه جدید استانبول راه اندازی شده است که واران سعی دارد این خدمات را نیز به سرویس خود اضافه نماید. 

 

سی آی پی cip فرودگاه امام خمینی (ره)

در ایران نیز بدلیل عدم وجود فضای کافی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) امکان راه اندازی لانج و یا CIP مخصوص هر ایرلاین وجود ندارد. (صرفا هواپیمایی ماهان با راه اندازی بیزنس لانج در سالن اصلی فرودگاه به طور اختصاصی مسافران ویژه خود را پذیرش می کند). به همین دلیل تعدادی از شرکتهای هواپیمایی با قسمت بیزینس لانج و CIP فرودگاه امام قرارداد همکاری جهت پذیرش مسافران ویژه به امضا رسانده اند.

ایرلاین های طرف قرارداد با CIP فرودگاه امام:

  • هواپیمایی امارات
  • هواپیمایی قطری
  • هواپیمایی ماهان
  • هواپیمایی ایران ایر
  • هواپیمایی عمان ایر
  • هواپیمایی فلای دوبی

 شرکت های هواپیمایی فوق برای مسافران first & business class  خود در پروازهای خروجی از مبدا تهران خدمات رایگان CIP ارائه می دهند. از این رو چنانچه مسافر در پروازهای خروجی بلیط بیزینس یکی از هواپیمایی های فوق را داشته باشد می تواند مستقیما با مراجعه به سالن cip به طور رایگان از این سرویس استفاده کنند. ایرلاینها معمولا به صورت روزانه لیست مسافران خود را برای جایگاه سی آی پی فرودگاه امام ارسال می کنند. مسافر با مراجعه به جایگاه تشریفات cip به صورت اتوماتیک پذیرش خواهد شد. لذا دیگر نیازی به گرفتن پذیرش و پرداخت هزینه برای رزرو نیست.

نکته مهم: 

در صورتی که کلاس بلیت بیزینس مسافران هواپیمایی امارات H باشد امکان استفاده از cip رایگان وجود ندارد. همیچنین برای مسافران بیزینس قطرایرویز در صورتی که کلاس پروازی آنها P باشد می بایست بابت cip هزینه پرداخت کنند و دارای cip رایگان نیست. 

توجه داشته باشید این سرویس فقط در پروازهای خروجی از مبدا تهران به صورت رایگان ارائه می شود. در صورتی که مسافر پرواز ورودی به تهران باشد، امکان استفاده از این سرویس به صورت رایگان را نخواهد داشت. همچنین لازم به ذکر است تعدادی از ایرلاینها به صورت همزمان هم با سالن CIP قرارداد همکاری و پذیرش مسافر دارند و هم با قسمت بیزینس لانج در سالن اصلی همکاری دارند.

به عبارتی در صورتی که مسافر تمایلی به استفاده از خدمات cip نداشته باشد می تواند در سالن اصلی از سرویس لانج با ارائه کارت پرواز به صورت رایگان استفاده کند. در مقالات بعدی در خصوص شرکتهای هواپیمایی که با بخش Business Lounge  قرارداد همکاری دارند به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

همچنین جهت اطلاع از سایر قوانین جایگاه تشریفات  CIPمی توانید با ما در تماس باشید.

 

تشریفات اختصاصی واران، ارائه دهنده ی سرویس های تشریفات سفر در ایران و سایر کشورها

 

تلفن تماس: 02157736

4.7/5 - (6 امتیاز)

ارسال دیدگاه