چرا CIP رزرو کنیم ؟

چرا CIP رزرو کنیم ؟

چرا خدمات CIP رزرو کنیم؟

خدمات سی آی پی یا تشریفات فرودگاه یکی از سرویس های خوب و خاص تعدادی از فرودگاهها در ایران است که در سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. سی آی پی فرودگاه ویژگی های خاصی دارد که باعث شده است T روز به روز بر استفاده کننده گان از آن افزوده شود. حتی کسانی که با این خدمات cip آشنا می شوند و سفر می کنند دیگر از سالن عمومی جهت سفر خود استفاده نمی کنند. در اینجا سعی داریم دلایل محبوبیت و استفاده مسافران از این سرویس را شرح دهیم.

 

ویژگی و مزیت cip:

استفاده از سی آی پی ویژگی های جذابی برای مسافران دارد از جمله دریافت کارت پرواز توسط پرسنل سی ای پی، گیت های اختصاصی بازرسی و پلیس، مسیر اختصاصی در باند فرودگاه، پذیرایی در سالن های سی ای پی ، تحویل یا دریافت چمدان مسافرها و خودروهای اختصاصی از سالن cip تا پای پلکان هواپیما و بالعکس. این خصوصیات باعث شده است مسافر با خیالی آسوده سفر کند. و بدور از ازدحام ترمینال فرودگاهها و پروسه های طولانی با راحترین روش ممکن سفر کند. به عبارتی مهمترین ویژگی خدمات cip در فرودگاهها اختصاصی بودن کلیه ی پروسه ی پرواز برای مسافر است.

 

امکانات cip :

در سالنهای سی آی پی فرودگاهها امکانات مناسبی جهت آسایش مسافران طراحی و تدارک دیده شده است. لکن در هر فرودگاه این خدمات متفاوت است در بعضی از فرودگاهها این امکانات از گستردگی بیشتری برخوردار است و در بعضی دیگر امکانات کمتری فراهم است.اما اصل خدماتی که به مسافر ارائه داده می شود در یک قالب و ریتم مشخصی طراحی شده است. به طور کلی خدمات زیر در cip ارائه می شود:

 1. پذیرایی در لانج
 2. اخذ کارت پرواز
 3. دریافت و تحویل چمدان
 4. گیت اختصاصی گذرنامه، بازرسی و پلیس
 5. سوئیت جهت استراحت
 6. اتاق سیگار
 7. اینترنت رایگان
 8. غرفه های جانبی (بانک، صنایع دستی و …)

در سی ای پی تعدادی از فرودگاهها خدمات متنوعی به مسافران ارائه می شود. به عنوان مثال در سی آی پی فرودگاه امام خمینی و cip مهرآباد امکانات بیشتر و با کیفیت تری از سایر سی ای پی های کشور ارائه می شود.

 

چه کسانی می توانند از cip استفاده کنند؟

به طور کلی خدمات سی آی پی برای همه ی افراد جامعه در دسترس است و مسافر در هر کلاس پروازی می تواند از این خدمات استفاده کند بنابراین خلاف ذهنیتی که وجود دارد این سرویس مختص افراد سیاسی و دولتی نیست و هر مسافری در صورت درخواست با پرداخت هزینه می تواند از cip استفاده کند. البته این سرویس به تعدادی از مسافران با شرایط ویژه توصیه می شود.

از جمله:
 • خانواده هایی که به صورت گروهی سفر می کنند. و تعداد زیادی چمدان و بار همراه دارند که در این حالت پرسنل cip در حمل چمدان به مسافران کمک می کنند. همچنین روند امور فرودگاهی را تسهیل می کنند.
 • افرادی که به تشریفات اهمیت می دهند و ترجیح می دهند از مسیرهای خاص و به صورت وی آی پی سفر کنند.
 • تجار و بازرگانانی که به دلیل کمبود وقت و نیاز به فضاهایی جهت استراحت و کار بر روی پروژه های خود نیاز به همراهی و کمک در فرودگاه دارند.
 • افراد کم توان و ناتوانی که تحت هر شرایطی می بایست سفر کنند که در بخش cip امکانات رفاهی خوبی برایشان در نظر گرفته شده است و می توانند به سهولت سفر کنند.
 • افرادی که برای اولین بار سفر می کنند و به پروسه های فرودگاهی آشنایی ندارند نیز به این خدمات نیاز دارند.

 

رزرو خدمات CIP بدلیل شرایط کرونا…

در این روزها که شرایط بیماری کرونا باعث شده بسیاری از مردم سفر نکنند و یا در صورتی که مجبور به سفر هستند با استرس و اضطراب خاصی سفر کنند خدمات سی آی پی cip می تواند کمک شایانی به مسافران کند و مسافر با آرامش بیشتری سفر کند. دور بودن از مسیرهای عمومی فرودگاه و انجام پروسه ی پرواز توسط پرسنل cip باعث حداقل تماس مسافر با دیگران می شود که این امر منجر به دور شدن مسافران از محیط های آلوده می شود.

همچنین سالن cip در فرودگاهها به صورت مکرر ضدعفونی می شود و تردد مسافر در این فضاها به مراتب کمتر است و می توان با خیال آسوده تری به سفر و پرواز فکر کرد. همچنین به دلیل اینکه در باند فرودگاه نیازی به تردد با اتوبوس های عمومی نیست و خودروهای سی ای پی مسافران را تا پای پرواز یا بالعکس حمل می کنند استفاده از این خدمات اهمیت بیشتری پیدا می کند. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص تمهیدات سالن های سی ای پی برای مسافران اینجا کلیک کنید.

 

ارسال دیدگاه