خدمات cip فرودگاه دبی

معرفی فرودگاه دبی

خدمات cip فرودگاه دبی ،فرودگاه دبی با سه ترمینال بزرگ و مساحت نزدیک به 3000 هکتار در شرق شهر دبی قرار گرفته است. این فرودگاه یکی از بزرگترین فرودگاههای دنیا در جابجایی مسافر و بار در جهان است. قطب هواپیمایی امارات و هواپیمایی فلای دبی در این فرودگاه قرار دارد. ترمینال سه فرودگاه دبی مخصوص پروازهای هواپیمایی امارات است و پرواز دیگری از این ترمینال انجام نمی گیرد.

پروازهای ایرانی نظیر ایران ایر و ماهان ایر در ترمینال یک این فرودگاه انجام می شود. شرکت سازنده ای این  فرودگاه دناتا یا شرکت فرودگاههای دوبی نام دارد. گنجایش این فرودکاه نزدیک به 75 میلیون مسافر در سال است. نزدیک به 385.000 پرواز در سال به مقصد و از مبدا این فرودگاه انجام می گیرد.

شرکت دناتا گروپ

شرکت دناتا یک شرکت خدمات ترابری هوایی است که در سال 1959 تنها با پنج کارمند در دوبی شروع به کار کرد. این شرکت در حال حاضر در 85 کشور جهان فعال است و عمده فعالیت آن در خصوص سرویس های فرودگاهی نظیر راه اندازی و ساخت فرودگاه، حمل بار (کارگو) خدمات به شرکتهای هواپیمایی، خدمات کترینگ و …می باشد. بخش کترینگ گروه دناتا امکان سرویس دهی به 120.000 نفر را در روز دارد.

این شرکت همچنین خدمات توریستی و گردشگری را در دبی و سایر کشورها ارائه می دهد. لازم به ذکر است این شرکت جزئی از گروه امارات است که خدمات متنوع سفر و گردشگری را ارائه می دهد. دناتا دارای یک آژانس هواپیمایی به نام Travel republic  نیز هست که در سال 2003 در انگلیس تاسیس شد و خدمات منتوع نظیر رزرو آنلاین بلیط و هتل و … را به مردم سراسر دنیا ارائه می دهد.

دناتا گروپ

سرویس CIP فرودگاه دبی (مرحبا)

کلمه ی مرحبا در زبان عربی به معنای “خوش آمدید” در زبان فارسی و Welcome در زبان انگلیسی است. در اینجا منظور از مرحبا دقیقا به معنای خوش آمدگویی و میزبانی شهر دبی و فرودگاه بین المللی دوبی است که یک نوع از سرویس Meet & Greet  است در کنار همه ی سرویس های منحصربفرد  فرودگاه دبی cip از مهمترین سرویس ها که مورد نیاز بسیاری از مسافران هست، به سرویس مرحبا می توان اشاره کرد.

همانند سرویس های سایر فرودگاههای دنیا مرحبا برای هر نوع مسافر می تواند مفید و مورد استفاده قرار گیرد. تجار و بازرگانان که اهمیت زیادی به وقت و زمانشان می دهند و معمولا از فضاهای شلوغ و خسته کننده فرودگاهها بیزار هستند استفاده از این سرویس می تواند گزینه ی مناسبی برای آنان باشد. افراد کهنسال و ناتوان جسمی به جهت سهولت در تردد وکمک توسط مهماندارها نیز می توانند از این سرویس استفاده کنند.

مسافران یک زبان و کسانی که برای اولین بار سفر می کنند نیز به دلیل راحتی و همراهی مهماندار در تمامی مراحل اداری فرودگاه می توانند با رزرو این خدمات سفری آسوده را تجربه کنند. همچنین مسافرینی که دارای پرواز کانکشن (پرواز دوم) هستند می توانند در زمان توقف در فرودگاه دبی از این سرویس استفاده کنند. و در لانج مخصوص زمان توقف را سپری کنند.

خدمات سی آی پی دبی

مرحبا طلایی

در سرویس مرحبا طلایی مسافر از خدمات کامل در پروازهای خروجی یا پروازهای ورودیست. امکاناتی نظیر استفاده از سرویس لانج در سالن ترانزیت

خدمات فست ترک یا همان Meet & Greet

  • حمل بار و چمدان
  • استفاده از اینترنت رایگان در لانج
  • پذیرایی با انواع نوشیدنی و غذا
  • در صورت نیاز ترانسفر فرودگاهی با خودروهای اختصاصی

مرحبا نقره ای

در این سرویس که یک سطح از سرویس طلایی پایین تر است در پروازهای خروجی امکان استفاده از سالن لانج مرحبا شامل سرویس نمی شود و باربر برای حمل چمدان تنها در صورت درخواست مسافر رزرو می شود. لکن کلیه خدمات فست ترک و عبور سریع از گیت های اختصاصی برای مسافر فراهم است. در پروازهای ورودی فرودگاه دبی مهماندار مرحبا با تابلوی اسم مسافر در سالن ورودی منتظر مسافران است و مسافر بعد از خروجی از هواپیما خود را به مهماندار مرحبا معرفی می کند و با همراهی مهماندار از بخش گیت گذرنامه اختصاصی چک ویزا می شود و در قسمت گمرک نیز با همراهی پرسنل سرویس مرحبا همراهی می شود. و تا درب خروج مشایعت خواهد شد.

مرحبا برنزی

این سرویس تنها بدلیل وجود فست ترک گذرنامه در بخش ورودی و خروجی فرودگاه دبی رزرو خواهد شد به این معنا که همراهی مهماندار در این سرویس برای مسافر وجود ندارد و خود به بخش فست ترک گذرنامه جهت چک ویزا و سایر امور اداری مراجعه می کند. لکن با رزرو این سرویس مسافر در صف های طولانی گذرنامه جهت چک ویزا و مهر ورود معطل نمی ماندو به سهولت تردد می کند. از این بابت برای مسافرانی که به صورت تجاری سفر می کنند و مسیر همشگی سفر آنها فرودگاه دبی است این سرویس می تواند راحت و مفید باشد.

سرویس خانواده یا Family مرحبا

در این سرویس خدمات پکیج نقره ای در قالب یک سرویس به خانواده ها دارای فرزند ارائه می شود و از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است لذا جهت رزرو سرویس مرحبا Family با همکاران ما جهت توضیحات تکمیلی در ارتباط باشید. تعداد نفراتی که برای هر خانواده مد نظر قرار می گیرد حداقل 2 نفر و حداکثر 4 نفر از یک خانواده می باشد. در ترمینال های یک و سه امکان استفاده از کالسکه نوزاد در صورت درخواست وجود دارد و خانواده هایی که نیاز به این سرویس مرحبا دارند می توانند در توضیحات بخش رزرواسیون این درخواست را ثبت کنند.

سرویس مرحبا

سرویس Lounge لانج مرحبا

این سرویس تنها در پروازهای خروجی و یا دارای توقف (کانکشن) قابل استفاده است. در این سرویس مسافر با رزرو از بخش رزرواسیون وب سایت می تواند تنها از خدمات لانج شامل (انواع نوشیدنی و غذا، مجلات و نشریات روز، اینترنت، استراحت در لانج اختصاصی، اتاق بازی کودکان و …) در سالن ترانزیت ترمینال های یک، دو و سه استفاده کند و تا زمان پرواز به مدت سه الی چهار ساعت می تواند اقامت داشته باشد. درصورتی که اقامت بیش از چهار ساعت مد نظر داشته باشید می بایست از ابتدا سرویس 8 ساعته را رزرو نمایید. معمولا این اتفاق در زمان پروازهای کانکشن طولانی بیشتر مورد نیاز است.

برای رزرو این سرویس در بخش رزرو با انتخاب فرودگاه می توانید سرویس خود را انتخاب و مراحل رزرو را به صورت
آنلاین انجام دهید.

ترانسفر فرودگاه دبی

تشریفات اختصاصی واران با همکاری شرکت مرحبا در فرودگاه بین المللی دبی اقدام به ارائه سرویس ترانسفر فرودگاهی با خودروهای جدید تسلا کرده است. از اینرو مسافرانی که سرویس تشریفات مرحبا را رزرو می کنند می توانند درخواست ترانسفر خودروی تسلا جهت عزیمت به محل اقامت خود را ثبت نمایند و همچنین برای پروازهای خروجی نیز این امکان فراهم هست که خودروهای تسلای مرحبا با مراجعه به هتل یا محل اقامت مسافرین را تا ترمینال های سه گانه فرودگاه دبی مشایعت کنند. این خودروهای برای چهار نفر با چهار عدد چمدان با سایز متوسط سرویس ارائه می دهد.

نرخ سرویس های ترانسفر فرودگاهی با این خودرو با توجه به مبدا و مقصد متفاوت است و از 325 درهم الی 800 درهم متغیر است. به عنوان مثال ترنسفر تسلا از فرودگاه دبی به جمیره 500 درهم هزینه دربر دارد.

 سرویس Marhaba Elite

سرویس الیت مرحبا از سرویس های خاص و ویژه ی فرودگاه دبی است که دارای امکانات و سرویس دهی متمایز و ویژه است که در مقالات بعدی در وب سایت واران در مورد آن به تفصیل صحبت خواهم کرد.

سرویس الیت مرحبا

ارسال دیدگاه