بیزینس لانژ چیست؟ ( امکانات و خدمات بیزینس لانژ کدامند؟ )

بیزینس لانژ چیست؟ ( امکانات و خدمات بیزینس لانژ کدامند؟ )

خدمات بیزینس لانژ برای مسافرانی که از بلیط های بیزینس کلاس استفاده میکنند یا دارای کارت عضویت ایرلاین هستند، ارائه میشود که گاها خدمات مفصل‌تری ارائه میکنند.

این خدمات ارائه می‌شوند تا تجربه‌ی راحت‌تری را قبل از پرواز یا پس از ورود به فرودگاه (در زمان توقف برای پروازهای ترانزیت) به مسافران ارائه دهند. این فضاها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکاناتی متنوع و مناسبی را برای استراحت حتی کار مسافران فراهم آورند.

لانژ های فرودگاهی انواع مختلفی دارند :

1. فرست کلاس لانژ
2. بیزینس کلاس لانژ
3. لانژهای شرکتی
4. لانژهای بانکها

 

بیزینس لانژ چیست؟

اگر نمیدانید لانژ فرودگاه چیست باید بگوییم لانژ فرودگاهی به محل اختصاصی در فرودگاه گفته می شود که در مدت توقف پروازهای ترانزیت و زمان انتظار برای پروازهای خروجی، مسافران می توانند از این فضا و امکانات آن استفاده نمایند.  خدمات بیزینس لانژ به مسافرانی که از بلیط های بیزینس کلاس استفاده میکنند یا دارای کارت عضویت ایرلاین هستند، ارائه میشود. ویژگی‌ها و خدمات ارائه شده در بیزینس لانژها ممکن است بسته به فرودگاه تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند. مثلا در فرودگاه‌هایی که به عنوان فرودگاه بیس ایرلاین هست امکانات بیشتر و مفصل‌تری به مسافران ارائه می شود.

بعضا ایرلاین ها اجازه استفاده از لانژ بیزینس کلاس برای مسافرانی که از پروازهای معمولی استفاده می‌کنند، در صورت تأخیرهای زیاد ایرلاین نیز داده می شود.

شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه مهرآباد دارای بیزینس لانژ اختصاصی می باشد و مسافران آن می توانند از این سرویس استفاده کنند. سایر ایرلاین‌های داخلی به صورت اختصاصی دارای لانژ ویژه نیستند و معمولا از سالن های cip جهت ارائه خدمات این چنینی به مسافران خود استفاده می کنند. جهت اطلاع از قیمت cip فرودگاه امام و یا رزرو خدمات cip میتوانید با کارشناسان ما در واران تماس بگیرید.

یکی از دلایل آن کم بودن صندلی های بیزینس در پروازهای داخلی می باشد و عدم صرفه اقتصادی برای ایرلاینها نیز یکی از دلایل دیگر می باشد.

شرکتهای هواپیمایی ترکیش، امارات، قطری، لوفتهانزا، کی ال ام و … هر کدام در شهرهای مختلف و پرتردد دارای لانژ اختصاصی یا اشتراکی می باشند. منظور از اشتراکی لانژهایی هست که مربوط به یک شرکت خاص هواپیمایی نیست و به صورت عمومی استفاده می شود و خیلی از ایرلاین‌ها برای مسافرانشان تحت قرارداد با این لانژها هستند.

در بعضی از فرودگاهها شرکتهای هواپیمایی در کنار خدمات ویژه بیزینس لانژ، از سرویس عبور سریع یا همان فست ترک برای سهولت در تردد برای راحتی مسافران استفاده می کنند.

فست ترک برای مسافرانی در نظر گرفته شده که می‌خواهند فرآیند انجام کارهای پرواز خود را با سرعت بیشتری انجام دهند، از جمله فرآیندهایی چون تحویل بار و چک کردن پاسپورت. این سرویس به مسافران امکان می‌دهد که به سرعت و با کمترین مشکلات ممکن، فرآیند پرواز خود را آغاز کنند.

 

خدمات ارائه شده در بیزینس لانژ

برخی از اصلی‌ترین خدمات و امکانات ارائه شده در بیزینس لانژهای فرودگاهی اشاره می‌کنیم:

– در بخش لانژ فرودگاه ها اتاق هایی و یا فضاهای که به quit aera معروف هستند برای استراحت تعبیه شده است که به مسافران کمک میکند بتوانند در آنجا استراحت کنند.

– در بیزینس لانژها امکانات پذیرایی اعم از نوشیدنی ها و غذاهای فینگر فود برای مسافران فراهم شده است.

– اینترنت رایگان و وجود بخش Bussines center در بیزینس لانژها نگرانی شما را برای انجام امور مربوط به بیزینس خود برطرف میکند.

– وجود اتاق کودک در بیزینس لانژ موجب ایجاد احساس راحتی و آرامش برای مسافران میشود.

– اتاق سیگار و وجود مهماندارانی برای ارائه خدمات نیز از جمله خدماتی است که به مسافرانی که در بیزینس لانژها قرار دارد ارائه میشود.

– در بعضی از فرودگاه ها مانند دوحه و دوبی امکان استحمام مسافران نیز فراهم شده است.

– فضایی ارائه نشریات و مجلات روز

البته خدمات ارائه شده در لانژهای ایرلاین های مختلف با یکدیگر متفاوت میباشد مثلا در صورت رزرو بلیط بیزینس کلاس امارات میتوانید از خدمات مختلف و جذاب بیزینس کلاس امارات استفاده نمایید.

 

امکانات رزرو بیزینس لانژ فرودگاه امام

بیزینس لانژ فرودگاه امام خمینی (ره)، با ارائه خدمات ویژه و امکانات مناسب، تجربه‌ای منحصر به فرد را برای مسافران خروجی فراهم می‌آورد. این لانژ علاوه بر خدمات استاندارد لانژهای فرودگاهی، سرویس «عبور سریع» یا Fast Track را نیز ارائه می‌دهد، که فرآیند ورود به فرودگاه و عبور از مراحل بازرسی را برای مسافران تسریع بخشیده و تجربه‌ای بی‌دردسر را ارائه می‌دهد.

 

امکانات بیزینس لانژ فرودگاه امام خمینی (ره)

 ارائه انواع غذاهای فینگرفود، سالادها، نوشیدنی‌های گرم و سرد

 دسترسی به اینترنت پرسرعت، کامپیوتر و پرینتر برای استفاده مسافران در bussines center

 ایجاد فضایی ویژه برای استعمال سیگار

 سالن انتظار با نمایی از باند فرودگاه

مسافران بیزینس کلاس، می‌توانند زمان باقیمانده تا پرواز را در محیط آرام و دلپذیر بیزینس لانژ سپری کنند و با اطمینان خاطر و آرامش به سمت پرواز خود حرکت کنند.

این خدمات و امکانات، بیزینس لانژ فرودگاه امام خمینی (ره) را به یک انتخاب ایده‌آل برای مسافرانی تبدیل می‌کند که به دنبال راحتی، آرامش و تجربه‌ای متفاوت در زمان انتظار برای پرواز خود هستند.
مسافران همه ی ایرلاین ها بدون توجه به کلاس پروازی می توانند با پرداخت هزینه و رزرو آنلاین از سایت واران نسبت به خرید این سرویس اقدام کنند.

 

 

فرست کلاس لانژ چیست؟

این سرویس به مسافرانی ارائه می شود که دارای بلیت کلاس درجه یک یا همان فرست کلاس هستند. ایرلاین های مختلف برای مسافرانی که بلیت فرست کلاس را خریداری می کنند به جهت ارائه سرویس عالی و تجربه سفری خوش لانژهایی را طراحی کرده اند که صرفا مسافران فرست کلاس یا دارنده‌گان کارت عضویت مسافران کثیرالاسفر از این بخش استفاده کنند و استفاده از این لانژها برای سایرین حتی با پرداخت هزینه ممکن نیست. در مورد آنکه امکانات و شرایط پرواز فرست کلاس چیست در مقاله دیگر به طور کامل توضیح داده‌ایم.

لانژ فرست کلاس شرکتهای هواپیمایی معمولا دارای بهترین امکانات می باشند. انواع نوشیدنی و غذاها و فضاهای اختصاصی نظیر اتاق سیگار، اتاق بازی کودکان، بیزینس سنتر و… می باشد. مسافر صرفا با ارائه کارت پرواز یا کارت عضویت (بسته به هر هواپیمایی کارتهای عضویت متفاوتی وجود دارد) اجازه ورود به این لانژها را دارند.

معمولا هر شرکت هواپیمایی اختصاصا برای مسافران خود لانژ مجزایی دارند. لازم به ذکر هست همه‌ی شرکتهای هواپیمایی در همه ی فرودگاهها این لانژ را ندارند. شرکتهای هواپیمایی با توجه به تعداد پروازهایی که دارند در بعضی از فرودگاههای مهم دارای لانژ اختصاصی هستند. البته تمامی ایرلاین ها در فرودگاه بیس و مرکز خود دارای لانژ اختصاصی هستند. به عنوان مثال هواپیمایی امارات در فرودگاه دوبی (ترمینال3) مجهزترین و زیباترین لانژ را برای مسافران فرست خود دایر کرده است.

یا هواپیمایی قطرایرویز در فرودگاه دوحه همین خدمات را برای مسافران خود به بهترین شکل ممکن طراحی کرده اند. البته در تعدادی از فرودگاهها شرکتهای هواپیمایی لانژهای فرست را با لانژ بیزینس ادغام کرده اند.

 

لانژهای شرکتی چیست؟

در بعضی از فرودگاه‌های شرکت‌هایی جهت کسب درآمد و نیازسنجی بازار اقدام به تاسیس و راه اندازی لانژهایی نموده اند که بدون محدودیت مسافران می توانند صرفا با پرداخت هزینه از امکانات لانژ استفاده کنند.

در این نوع از لانژها تفاوتی نمی کند پرواز مسافر مربوط به چه ایرلاینی هست یا اینکه کلاس پرواز مسافر اکونومی یا بیزینس و فرست باشد. صرفا با پرداخت هزینه این سرویس به مسافر قابل ارائه می باشد.

این لانژها تقریبا در تمامی فرودگاهها (بین المللی) وجود دارد. در فرودگاههای داخلی بجز فرودگاه امام که اختصاصی خدمات لانژ و در کنار آن فست ترک ارئه می شود در سایر فرودگاههای داخلی لانژ به مفهومی که توضیح داده شود وجود ندارد. و وظیفه ی این کار بر عهده ی سالنهای cip هست.

در فرودگاههای معتبر دنیا تحت عناوین مختلف این لانژها وجود دارد. در فرودگاه استانبول (IGA lounge) در فرودگاه دوبی (Marhaba Lounge) در فرودگاه دوحه (Al-maha Lounge) و…

تعدادی از ایرلاینها خصوصا شرکتهای کوچک هواپیمایی جهت ارائه خدمات به مسافران بیزینس خود و یا مسافران باشگاه مشتریان و کثیرالاسفر با این لانژهای فرودگاه قرارداد می بندند. و این لانژها مسافران را به صورت رایگان پذیرش می کنند و صورتحساب مسافران پذیرش شده به ایرلاین ارائه می شود.

در فرودگاه امام قسمتی که تحت عنوان لانژ فعالیت دارد از نوع لانژهای شرکتی می باشد که تحت مدیریت پیمانکار می باشد و به همه ی مسافران بیزینس ایرلاینها امکان سرویس دهی دارد. در حال حاضر مسافران بیزینس کلاس لوفتهانزا،اتریشی، امارات، قطری،فلای دوبی، زاگرس، وارش، پگاسوس، ایرفلوت، کویتی، چایناساترن و چم وینگز به صورت رایگان در لانژ فرودگاه امام پذیرش می شوند.

 

ارسال دیدگاه