جدیدترین اطلاعات در خصوص تست PCR

جدیدترین اطلاعات در خصوص تست PCR

جدیدترین قوانین مربوط به تست کرونا در پروازهای بین المللی

ایرلاین های مختلف قوانین مد نظر خود را در شرایط حاضر برای پذیرش مسافر بر اساس پروتکل های بهداشتی اعلام کرده اند. در این مطلب سعی داریم هر روز این اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم و مطالب را به روز رسانی کنیم.

اولین نکته در خصوص تست pcr:

مسافران توچه داشته باشند می بایست برگه ی تست منفی کرونا را همراه سایر مدارک حتما به کانتر پرواز تحویل نمایند. ترجیحا یک کپی از این تست نزد خود نگه دارند. همچنین در ورود به کشور مقصد این برگه بررسی و تایید می شود. 

دومین نکته در خصوص تست pcr:

بازه ی زمانی 96 ساعت که تعیین شده است منظور زمان درج شده بر روی برگه ی تست تا زمان اخذ کارت پرواز در کشور مبدا است. به عبارتی زمانی شماه به کانتر پرواز مراجعه می کنید و تست خود را ارائه می دهید فاصله ی زمانی از تاریخ تست تا آن زمان نباید بیشتر از 96 ساعت باشد. 

سومین نکته در خصوص تست pcr:

هر ایرلاین آزمایشگاههای مورد اعتماد و قابل قبول خود برای آزمایش را در کشور مبدا اعلام کرده است و فقط تاییدیه این آزمایشگاهها را تایید می کند. 

چهارمین نکته در خصوص تست pcr:

در صورتی که به هر دلیلی ایرلاینی در کشور مبدا آزمایش کرونا را از مسافران نخواهد در زمان ورود به ایران در فرودگاه از مسافر تست گرفته می شود و جواب آن طی روزهای آتی به اطلاع مسافر می رسد تا در صورت مثبت بودن، مسافر خود را قرنطینه کند. 

 

 مقررات پذیرش مسافران پروازهای بین‌المللی “هما” به کشور :

شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، در اطلاعیه‌ای شرایط پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی را اعلام کرد. براساس این اطلاعیه، مسافران ورودی از طریق شبکه پروازهای بین‌المللی “هما” از تاریخ ۱۱ مردادماه سال جاری به کشور می‌بایست فرم خوداظهاری و تعهدنامه را قبل از پرواز از سایت هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران (بخش اخبار و اطلاعیه‌ها) به نشانی الکترونیکی  تهیه و تکمیل نموده و آن را در بدو ورود به مسئولان مربوطه ارائه نمایند. همچنین تمامی مسافران بالای ۲ سال در پروازهای ورودی به ایران باید اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۹۶ ساعت مانده به پرواز نموده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت در پایگاه بهداشت مرزی تحویل نمایند. از سوی دیگر آزمایشات غربالگری برای همه مسافران در زمان ورود به فرودگاه انجام خواهد شد. در صورت مشکوک بودن مسافران با تابعیت ایرانی، این افراد می‌بایست پس از تکمیل فرم تعهدنامه، خود را به مدت ۱۴ روز قرنطینه خانگی نمایند. در صورت مشکوک بودن مسافران با تابعیت غیرایرانی، افراد به محل‌های مشخص شده از سوی وزارت بهداشت راهنمایی شده و به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد که هزینه اقامت برعهده مسافر می‌باشد. براساس این اطلاعیه، در صورت نداشتن گواهینامه سلامت و تست کرونا خواهند شد که هزینه اقامت و تست برعهده مسافر می‌باشد. همچنین به مسافران با تابعیت غیرایرانی درصورت نداشتن گواهینامه سلامت و تست کرونا اجازه ورود داده نشده و دیپورت خواهند شد. ضمناً استفاده از ماسک در فرودگاه‌ها و در طول پرواز الزامی است .

الحاقیه شرایط پذیرش مسافران ورودی (به ایران) در پروازهای بین المللی، به شرح ذیل اعلام می گردد:

دیپلمات های داخلی و خارجی در قالب هیأت های سیاسی و کارکنان نمایندگی های سیاسی و دفاتر سازمان های بین المللی (دارندگان گذرنامه های سیاسی و خدمت) مقیم، از ارائه گواهی تست آزمایشگاهی کووید-19 «PCR» در کشور مبدأ معاف می باشند و صرفاً ارزیابی بالینی در هنگام ورود به کشور برای آنان کفایت می کند. درصورت علامت دار بودن این افراد در ارزیابی های بالینی، تست PCR در مبادی ورودی برای آنان انجام شده و ضمن اخذ شماره تماس و تعهدنامه، ملزم به قرنطینه در محل نمایندگی یا محل اقامت معین شده تا زمان تعیین تکلیف جواب آزمایش می باشند. در صورت مثبت بودن آزمایش باید به مدت حداکثر 14روز در همان محل در قرنطینه باقی بمانند.
در خصوص سایر اتباع خارجی با گذرنامه عادی متقاضی ورود به کشور، ارائه گواهی عدم ابتلاء به کووید-19 «PCR» به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر از انگلیسی، ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء بدون اخذ هزینه الزامی می باشد.
در صورتیکه از زمان صدور گواهی آزمایش صادر شده به دلیل طول مدت سفر یا سایر دلایل بیش از 96 ساعت گذشته باشد، نیازی به اخذ مجدد آزمایش نبوده و صرفاً پس از غربالگری و ارزیابی های بالینی در هنگام ورود و در صورت علامت دار بودن، آزمایش مجدد کووید-19 به عمل خواهد آمد و تا زمان تعیین تکلیف نتیجه آزمایش، در محل تعیین شده قرنطینه اعمال خواهد شد. چنانچه جواب تست مثبت باشد، بایستی به مدت 14 روز در محل تعیین شده در قرنطینه اسکان داشته باشند. کلیه هزینه های اقامت و آزمایش مجدد بر عهده مسافران عادی خواهد بود.
4. در خصوص ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که طول اقامت آنها در خارج از کشور کمتر از 2 هفته باشد، اخذ گواهی سلامت به گواهی تست آزمایشگاهی کووید – 19 «PCR » زبان انگلیسی و یا مورد تأیید کنسولگری الزامی نمی باشد.

 

قوانین و مقررات مربوط به شرایط کرونا بر اساس اعلام هواپیمایی ایران ایر :

*شرایط سفر به کشور انگستان :

پیرو اطلاع واصله در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور انگلستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (بیماری کویید-19)، مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی باشند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان می بایست نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری پزشکی اعلام شده در این لینک اقدام نموده و در بدو ورود کپی فرم تکمیل شده را به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل نمایند.

 

*شرایط و مقررات سفر به کشور ایتالیا :

پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
ویزای کاری Business تایپ D ایتالیا
ویزای دانشجویی تایپ D ایتالیا، دانشجویانی که برای بار اول به کشور ایتالیا سفر می نمایند می بایست آدرس و محل اقامت آنان در ایتالیا مشخص باشد.
ویزای خانوادگی تایپ D ایتالیا جهت پیوستن به خانواده
مسافران بصورت ترانزیت

افرادی که با رسید پستی و بدون کارت اقامت وارد ایران شده اند، اخذ ویزای ورود جهت انجام سفر به کشور ایتالیا الزامی است. کلیه مجوزهای اقامت صادره در ایتالیا که اعتبار آنها دربازه زمانی 31JAN20-31JUL20 به پایان رسیده است، جهت انجام مسافرت تا تاریخ 31AUG20 معتبر می باشد. بهمراه داشتن رسید پستی جهت اقامت های منقضی شده الزامی میباشد. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک ایتالیا، مسافران به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گرفته و صدور بلیت با اقامت کمتر از 14 روز مجاز نمی باشد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

* شرایط الزامی برای سفر به کشور ترکیه:

از تاریخ 08جولای 20 به منظور پیشگیری از شیوع بیماری covid19 به شرح ذیل اعلام می گردد :

  • داشتن تابعیت کشور ترکیه
  • دارا بودن اقامت دایم کشور ترکیه
  • داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه

 

*شرایط کنونی سفر به کشور امارات متحده عربی :

مسافران با ملیت و اقامت اماراتی و مسافران با ویزای توریستی با شرایط ذیل می توانند به کشور امارات سفر نمایند

کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به امارات (بصورت توقفی یا ترانزیتی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز درمانی تأیید شده کشور امارات (پیوست) نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته و با فرم های تکمیل شده پیوست، به مسئولان مربوطه در بدو ورود به دبی ارائه نمایند. نصب برنامه “COVID-19 DXB Smart App ” بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی الزامی است. همچنین داشتن بیمه نامه مسافرتی برای مسافران با ویزای توریستی الزامی می باشد. مسافران دارای اقامت می بایست قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به لینک زیر، فرم مربوطه را تکمیل و کپی تایید آن را همراه داشته باشند.

مقیم های شارجه و ابوظبی

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به داخل کابین پروازی در مسیر به/از دبی ممنوع بوده و مسافران می – بایست به هنگام پذیرش و دریافت کارت پرواز بار خود را به همکاران خدمات فرودگاهی تحویل نمایند. استفاده از ماسک در فرودگاه و در طول پرواز الزامی می باشد.

لیست آزمایشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت امارات جهت سفر به این کشور:

آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
آزمایشگاه بیمارستان عرفان (تهران)
آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
آزمایشگاه دی (تهران)
آزمایشگاه ونک (تهران)
آزمایشگاه پیوند (تهران)
آزمایشگاه بیمارستان آتیه (تهران)
آزمایشگاه کیوان (تهران)
آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
آزمایشگاه بهار (تهران)
آزمایشگاه آرامش (تهران)
آزمایشگاه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی (تهران)
آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
آزمایشگاه یاران (اصفهان)
مرکزپیوند اعضای بیمارستان ابوعلی سینا (شیراز)
آزمایشگاه پاتوبیولوژی نیلو (شیراز)
آزمایشگاه پزشکی پارس (شیراز)
آزمایشگاه دکتر مدرسی (لار)
آزمایشگاه دانشکده علوم پزشکی (لار)
آزمایشگاه دکتر آب پرور (بندرعباس)
آزمایشگاه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی منطقه آزاد کیش (جزیره کیش)
آزمایشگاه پزشکی بوعلی (قم)
آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)
* شرایط کنونی سفر به کشور هندوستان :

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند جهت مسافرت به این کشور تا ده روز قبل از پرواز، اقدام به خرید بلیت در مسیر تهران به بمبئی نمایند (ویزا و E-Visaهای صادره قبل از تاریخ 30JUN20 جهت انجام سفر معتبر نمی باشند).

پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان، کارت Overseas Citizen of India / OCI
ویزای دانشجویان و خردسالانی که پدر یا مادر آنان دارای پاسپورت هندوستان باشند.
ویزای افرادی که همسر آنان دارای پاسپورت هندوستان باشد.
ثبت اطلاعات مسافر قبل از صدور بلیت در لینک الزامی می باشد. در رزرو مسافر، ثبت نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت، ایمیل (CTE ) ، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران (CTM ) و آدرس مسافر به همراه کدپستی در هندوستان و ایران (CTA ) الزامی می باشد. پس از صدور بلیت، اطلاعات مسافران از طریق دفتر بازاریابی فروش مسافر “هما” به سفارت هندوستان ارسال گردیده و صرفاً پس از تأیید سفارت، مسافران قادر به انجام پرواز خواهند بود. بدیهی است در صورت عدم تأیید سفارت جهت انجام سفر، بلیت مسافران با هزینه های مربوطه استرداد خواهد شد. کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته و در سایت www.newdelhiairport.in بارگذاری نمایند. نصب برنامه “Arogya Setu ” بر روی تلفن همراه مسافر و تکمیل فرم پیوست و فرم خود اظهاری در سایت www.newdelhiairport.in در محدوده 72 ساعت قبل از پرواز و ارائه دو نسخه کپی آن به همکاران خدمات فرودگاهی “هما” و مسئولان مربوطه در هندوستان الزامی است.

پس از ورود به کشور هندوستان، تمامی مسافران در هتل های مورد تأیید دولت هندوستان در بمبئی به مدت 7 روز تحت قرنطینه قرار گرفته و از همه ی مسافران تست PCR به عمل می آید. کلیه ی هزینه های اقامت و تست PCR برعهده ی مسافران می باشد. مسافران پس از پایان 7 روز قرنطینه در هتل، می بایست 7 روز دیگر نیز خود را قرنطینه خانگی نمایند. ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

* شرایط کنونی سفر به کشور فرانسه :

پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/ استرالیا
اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
برگه LAISSEZ-PASSER
ویزای کاری Business تایپ D فرانسه، می بایست برگه OFII نیز همراه داشته باشند.
ویزای دانشجویی تایپ D فرانسه، دانشجویان می بایست برگه OFII نیز همراه داشته باشند.
ویزای خانوادگی تایپ D فرانسه جهت پیوستن به خانواده
ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده (با قید کلمه EEA FAMILY در ویزا)
مسافران بصورت ترانزیت

کلیه مجوزهای اقامت صادره در فرانسه که اعتبار آنها دربازه زمانی 16MAR20-15JUN20 به پایان رسیده است، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه تمدید شده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک فرانسه مسافران می بایست در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

*شرایط کنونی سفر به اتریش :

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اتریش سفر نمایند. (این رویه جایگزین رویه 1172/م ب میگردد)

پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
ویزای کاری Business تایپ D اتریش
ویزای دانشجویی تایپ D اتریش
ویزای خانوادگی تایپ D اتریش جهت پیوستن به خانواده
مسافران بصورت ترانزیت
کلیه مسافران بالای شش سال در پروازهای ورودی به اتریش (به غیر از مسافران ترانزیت هوایی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را از این لینک دریافت و تکمیل نمایند.

همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

*شرایط کنونی سفر به کشور قطر :

مسافران مقیم با شرایط ذیل می توانند به کشور قطر سفر نمایند.

1. کفیل مسافران مقیم می بایست از طریق سایت نسبت به دریافت اجازه ورود آنان اقدام نمایند. (فرم Exceptional Entry Permit to Qatar Service )

2. پس از دریافت اجازه ورود، مسافران می بایست از طریق سایت www.discoverqatar.qa نسبت به انجام رزرو هتل جهت 7 روز قرنطینه اقدام نمایند. به هنگام ورود به کشور قطر آزمایش PCR از مسافران گرفته خواهد شد که در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، مدت قرنطینه به 14 روز در هتل رزرو شده افزایش خواهد یافت. شایان ذکر است هزینه هتل و تست PCR بر عهده مسافران بوده و هتل های رزرو شده غیر قایل استرداد می باشند. لیست مسافرانی که از قرنطینه ی هتلی مستثنی بوده و می بایست خود را قرنطینه خانگی نمایند، در این سایت اعلام شده است.

3. نصب برنامه EHTERAZ بر روی گوشی همراه مسافران و تکمیل اطلاعات درخواستی

4. تکمیل فرم اطلاعات پزشکی و فرم تعهد نامه پیوست توسط مسافر

مسافران جهت انجام سفر می بایست هر 4 برگه فوق را (اجازه ورود توسط کفیل، رزرو هتل، اطلاعات پزشکی و تعهدنامه) به هنگام سفر به همراه داشته و به هنگام دریافت کارت پرواز به همکاران خدمات فرودگاهی ارائه نمایند. در صورت نقص در مدارک فوق از انجام سفر ممانعت به عمل آمده و بلیت با هزینه های مربوطه استرداد خواهد شد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

*شرایط کنونی سفر به کشور پاکستان :

مسافران دارای گذرنامه پاکستانی، کارت (Pakistan Origin Card) و روادید معتبر با شرایط ذیل می توانند به کشور پاکستان سفر نمایند.

تکمیل برگه اظهار نامه سلامت پیوست و تحویل آن به مسئولان مربوطه در بدو ورود به کراچی
14 روز قرنطینه خانگی پس از ورود به پاکستان
شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

*شرایط کنونی سفر به کشور اسپانیا :

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند.

پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/استرالیا
اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
ویزای کاری و یا ویزای اقامتی تایپ D اسپانیا
ویزای دانشجویی تایپ D اسپانیا
ویزای خانوادگی تایپ D اسپانیا
ویزای تایپ C Estancia اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار
مسافران بصورت ترانزیت
دیپلماتها، پرسنل بخش های کنسولی و سازمان های بین المللی و اعضای سازمان های بشردوستانه که در حال انجام وظایف خود می باشند.
اجازه های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. وضعیت هشدار در تاریخ 14MAR20 در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ 21JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم پزشکی در لینک  را تکمیل نموده و کپی آن را به همراه داشته باشند. ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

منبع : ایران ایر

ارسال دیدگاه